51°09'38"N   16°52'25"E

Wróć
Przejdź do mapy
Pokaż kategorie

Osiedle Malownicze położone jest 1,5km do centrum zabytkowej Leśnicy (ok. 2 min jazdy samochodem lub autobusem linii 123), gdzie znajdują się przedszkola, szkoły, przychodnie, apteki, restauracje, liczne sklepy i punkty usługowe, poczta i prężnie działający dom kultury Zamek. Jest to też ważny węzeł komunikacyjny zapewniający dojazd do centrum miasta dla niezmotoryzowanych - tramwajami, autobusami lub koleją (podróż pociągiem ze stacji Wrocław Leśnica do stacji Wrocław Główny trwa ok. 20 min.).

Wyjątkowa lokalizacja to bez wątpienia jeden z największych atutów osiedla . Wielu wrocławian zna doskonale tę obfitą w zabytki oraz miejsca historyczne okolicę z weekendowych wycieczek i pikników na łonie natury. Las Mokrzański poprzecinany jest trasami turystycznymi PTTK (szczególnie polecamy zieloną, która łączy dwa średniowiecznie zamki- zamek w Leśnicy z zamkiem na wodzie w Wojnowicach), biegnie tędy też pielgrzymkowy szlak św. Jakuba de Santiago di Compostela. Pobliski Park Krajobrazowy Doliny Bystrzycy ciągnie się od doliny Odry aż do Sudetów.

Las mokrzański

Las Mokrzański – zajmuje ok. 551 hektarów terenu - jest największym kompleksem leśnym w granicach administracyjnych Wrocławia.
Przecinają go trasy Nordic Walking i PTTK (szczególnie polecamy zieloną, która łączy dwa średniowiecznie zamki - zamek w Leśnicy z zamkiem na wodzie w Wojnowicach).

Bezpośrednia lokalizacja Osiedla Malowniczego przy Lesie Mokrzańskim stała się równie przyczynkiem do współpracy z Dolnośląskim Związkiem Orientacji Sportowej przy organizacji projektu „znajdzsiewlesie.pl”, dzięki temu w Lesie zostaną zamontowane stałe punkty do orientacji terenowej. Trasę można pokonać na wiele sposobów: biegiem, marszem, z kijkami do Nordic Walking lub też na rowerze.

W ten sposób firma chce promować nowe formy aktywnego wypoczynku oraz efektywnie wykorzystać środowisko naturalne.
Przez las przebiega również pielgrzymkowy szlak św. Jakuba de Santiago di Compostela.
W drzewostanie lasu znajdują się m.in. dęby, buki, jesiony oraz sosny i świerki, przepływa przez niego Łęgawica – dopływ Bystrzycy oraz kilka drobniejszych strumieni. Pobliski Park Krajobrazowy Doliny Bystrzycy ciągnie się od doliny Odry aż do Sudetów.